top of page

Mehtap Kütük

1986 yılında Edirne'de doğdum. Evli ve 1 kız çocuk annesiyim. İktisat okuduktan sonra dünyaya kalıcı birşeyler bırakma düşüncesiyle İç Mimarlık okumaya karar verdim.

Okulu bitirdikten sonra tasarıma olan ilgim ve çiçeklere olan sevgim sayesinde kendimi 2019'da çiçekçilik eğitimi alırken buldum.Böylelikle çiçekçilik sektörüne adım attım. Bu eğitimde sevgili ortağım Yeşim ile tanıştık. Eğitim süresince çiçeklere aynı heves ve aşkla baktığımızı farkettik.

Sektör içerisine girdiğimizde çiçekçilik malzemeleri konusunda Türkiye'nin yurtdışına bağımlılığını anladık. Bu bize markamızı  kurmamız için fikir verdi ve Jolie and Flowery'i yarattık. Şimdi iki kadın girişimci olarak Türkiye'de çiçekçiliği yurtdışı standartlarına getirmek en önemli hedeflerimizden.

b2f337d6-e8c9-4649-899f-df2867febae7-1_edited.jpg

Yeşim Aydın

1986 yılında Bursa'da doğdum. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Yüksek Makine Mühendisliği eğitimim ile global ve kurumsal bir şirkette üretim yöneticiliği ve dijital dönüşüm koordinatörlüğü görevi almaktayım.

Çocukluğumdan itibaren çiçek tasarımı ile ilgileniyorum. Satın aldığım çiçekleri kendim tasarlayıp yakınlarıma hediye ederdim.

Yeni nesil çiçekçilik trendlerini sosyal medyada takip ederken hobi için de olsa neden eğitim almıyorum diye düşündüm. Ve Mehtap ile tanıştığımız Florart Çiçekçilik okulunda çiçekçiliğe ilk adımımı attım. 

Birbirimize olan güven ve sevgimiz ile J&F markasını yarattık. J&F'in kurulumunun ikimiz için de ortak bir hayali var. O da kollektif bir yaklaşım ile Türkiye'deki çiçekçiliği geliştirmek!

Neden Olmasın?

PHOTO-2019-09-24-16-14-18_edited_edited.jpg
bottom of page