top of page

ASTROLOJİK OLARAK RENKLER VE ÇİÇEKLER

Güncelleme tarihi: 27 Mar 2022

Kişilik özellikleri insandan insana değişirken bunları çeşitli sebeplere bağlıyoruz. Bu sebep bazen genetik olurken bazen yetiştirilme tarzı bazen yaşanılan yer veya burçlar olabiliyor. Her çiçek mutlu eder, sevilir fakat her insan için özel olan bir çiçek mutlaka var değil mi? Ya güzel bir anıyı çağrıştırdığı için ya rengini ya kokusunu sevdiğimiz için. Ama bu sebepleri burçlara bağlayacak olursak her burcun kendine özel rengi ve çiçeği elbette var. Hadi gelin burçlara göre tercih edebileceğiniz çiçeklere bir göz atalım kim bilir belki sevdiğiniz kişiyi daha çok etkilersiniz? Veya çiçekçiyseniz müşterinizi bu tüyolarla daha mutlu olacakları çiçeklere yönlendirebilirsiniz!KOÇ: Koç burcunu temsil eden renk kırmızıdır. Koç burçlarını daha mutlu etmek istiyorsanız kırmızının ve turuncunun açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Hareketli ve enerjik olan koç burçları kendilerini çok önemserler ve yoğun kokulardan hoşlanırlar bu sebeple en sevdikleri çiçek Karanfil ve Lavantadır. Her iki çiçeğin de kokusu bulunduğu ortamı sararken koçları da mutlu ediyormuş bilginize!


BOĞA: Boğa burcunu temsil eden renk Yeşildir. Boğalar hayatın güzelliklerine düşkün oldukları için estetik ve göze hoş görünen şeyleri çok severler bu sebeple en sevdikleri çiçek Güldür ancak Leylak ve Zambak kokusu da boğaları mutlu etmeye yetecektir.


İKİZLER: İkizler burcunu temsil eden birkaç renk bulunuyor bunlar; Gümüş, Gri, Mavi, Turuncu ve Sarıdır. Aynı anda birkaç işi yapabilen ikizler aynı şekilde birkaç çiçekle mutlu olurlar. Nergis en sevdikleri çiçekken Papatya ve Mimoza da ikizlere huzur verir.


ASLAN: Aslan burcunu temsil eden renkler sarı, kırmızı, turuncudur. Aynı zamanda parlak renklerden de hoşlanırlar. Sevimli ve iyimser aslanların en sevdiği çiçek kır çiçekleridir. Papatya aslanları en mutlu eden çiçektir ve onlara huzur verir. Aynı zamanda Lavanta ve Misk çiçeği kokusundan da hoşlanırlar.


BAŞAK: Başak burcunu temsil eden renkler yeşilin ve toprak renginin tonlarıdır. Dingin renkleri seven başaklar buna rağmen çok çalışkandır ve dinlenirken bile bir şeyler yaparlar. Başaklar da kır çiçeklerini çok severler. Turunçgillerin kokusu ve çiçekleri de başaklara huzur verir.


TERAZİ: Terazi burcunu temsil eden renkler Pembe ve Mavidir. Mantıklarıyla ön planda olan teraziler en çok Yasemin ile mutlu olurlar. Hoş kokulu çiçekleri seven terazilere Sümbül kokusu da huzur verir.


AKREP: Akrep burcunu temsil eden renkler Lacivert, Mor ve Siyahtır. Koyu tonlardan hoşlanan kendinden emin akreplerin sevdiği çiçek ise Karanfil ve Lavantadır.


YAY: Yay burcunu temsil eden renk mavi olsa da aynı zamanda Lila ve Mor tonlarını da severler. Pozitif ve hayat dolu yay burçlarının sevdiği çiçeklerin başında Karanfil ve Zambak gelir. Aynı zamanda Nergis ve Yasemin gibi hoş kokulu çiçekleri de çok severler. Nergis ve Yaseminin dönemini beklemek gerekse de Karanfil her dönem bulunabilen bir çiçek olduğu için yayları mutlu etmek mümkün.


OĞLAK: Oğlak burcunu temsil eden renkler genellikle koyu tonlardır bunlar siyah ve koyu kahverengidir. Güvenilir ve dürüst olan oğlakların sevdiği çiçekler ise kır çiçekleridir.


KOVA: Kova burcunu temsil eden renk Lacivert ve Mavinin çarpıcı tonlarıdır. Sevecen tavırlarıyla bilinen kovaların sevdiği çiçekler ise hoş tonlarıyla bilinen Menekşe ve Orkidelerdir. Aynı zamanda güzel kokularıyla bilinen Zambak ve Nergisi de severler.


BALIK: Balık burcunu temsil eden renk Mavidir aynı zamanda denizin yeşilimsi ve mavimsi tonları da onları mutlu eder. Dürüst ve duyarlı olan balıkların ise sevdiği bir çok çiçek bulunur. Bunlardan bazıları; Zambak, Yasemin, Nilüfer çiçeğidir. Aynı zamanda Gül ve Karanfilde balıkları mutlu eder.


Doğumgünü çiçeği siparişleriniz için belki bu küçük tüyoları kullanırsınız.

Sevgiler.

98 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment


Eşim aslan erkeği ve sarı frezyaya bayılıyor.

Like
bottom of page